Areál ZEZAN

Areál Zezan je viditelný z Chebské ulice a z ulice Kapitána Jaroše v Karlových Varech. V areálu se nachází kancelářské prostory, zubní a rehabilitační ordinace, ambulance, posilovna a několik prodejen.

Areál se nachází v městské části Dvory. Území je určeno pro bydlení a zařízení drobné výroby a služeb. Areál sloužil v minulosti pro výrobu. Původní objekty areálu pochází z konce předminulého a začátku minulého století – přibližně kolem roku 1920. Gebrüder Benedikt Porzellanfabrik je zachycen na malbách právě z roku 1920. Původně se jednalo o porcelánku vyrábějící hrnečky, apod. Byla založena v roce 1920 bratry Benediktovými a na počest svých zakladatelů i tak pojmenována „Gebrüder Benedikt”.

V roce 2005 byla zahájena rekonstrukce první budovy v areálu Zezan v Karlových Varech. Tato budova byla dostavena v roce 2007. S dostavbou této budovy se kanceláře pobočky firmy JERUS a.s. v Karlových Varech přesunuly z pronajímaných prostor do vlastních prostor v areálu Zezan. Tato budova je využívána jako kancelářské prostory pronajímané malým a středně velkým firmám. Dále se pokračovalo v rekonstrukci celého areálu a to budovou č.3, která byla dokončena v roce 2007 a sloužící též jako kancelářské prostory a drobné prodejny. V roce 2008 byla dokončena budova č.4 která je využita pro drobné prodejny. Budova č.2 byla dokončena v roce 2009 a slouží jako rehabilitační, zdravotní středisko a fitness club. Dále byly dostaveny v roce 2009 dvě další části parkovacích ploch v areálu.